Engelsen eisen onderzoek naar invloed transbeweging

Leestijd: < 1 minuut

In een brief aan premier Sunak eisen 130 Engelse politici, gezondheidswerkers en juristen dat er onderzoek gedaan wordt naar de invloed van de transgenderbeweging in het Britse zorg- en onderwijsstelsel. De vraag is hoe het kon gebeuren dat deze beweging zoveel invloed kreeg en zoveel schade kon toebrengen, voordat het uiteindelijke besluit viel om met de genderbehandelingen bij jongeren te stoppen. Daarnaast is in de brief een hele rij onderzoeksvragen toegevoegd.

The Telegraph meldt dat deze brief opgesteld is door James Esses, een sociaal campagneleider rond gendervraagstukken. De aanleiding voor deze brief is het Cass-rapport, dat zich vernietigend uitlaat over de behandelingen die zonder bewijs uitgevoerd werden. Volgens de ondertekenaars moeten alle betrokken organisaties, inclusief de Tavistock kliniek, gedwongen kunnen worden tot medewerking aan het onderzoek.

Meer buitenlands nieuws

VS wil het leger weer vitaal maken

Onder president Biden heeft het Amerikaanse leger campagne gevoerd met de slogan ‘Onze diversiteit is onze kracht’. President Trump wil zo snel mogelijk alle transgenders