Verslavende werking sociale media onvoldoende onderkend

Schermafdruk Studievereniging Koinonia
Leestijd: < 1 minuut

De verslavende werking van sociale media is onvoldoende onderkend, aldus prof.dr. M.J. de Vries in het Reformatorisch Dagblad.

De hoogleraar christelijke filosofie aan de TUDelft is van mening dat de doordenking van het internet tekort is geschoten. Men blijft kijken en raakt verslaafd.

Velen hebben geen tijd en concentratie meer om met Gods Woord bezig te zijn. “Maak tijd vrij voor de relatie met de Heere God.” Communicatie via sociale media is daarnaast zo oppervlakkig. “Ga bij mensen op bezoek i.p.v. te appen”, stelde De Vries. Hij pleit ervoor om kinderen zo lang mogelijk weg te houden bij de smartphone en om mensen te helpen die geen mobiel hebben.

Ook interessant

Lege woorden of Goed nieuws

De prijzen voor de film Anora is een ‘erkenning’ voor prostituees. Het zijn echter lege woorden, als zij niet echt geholpen worden.

Ons lichaam is geen golfkarretje

Het transhumanisme probeert al 60 jaar onze lichamelijkheid te overwinnen. Welk antwoord heeft de kerk daarop?